kloiniczna

Wydarzenia

Szanowni Państwo,
zapraszamy wiosną do Warszawy - do udziału w kolejnej edycji Konferencji HEPATOLOGIA..., tym razem w 2025 roku planujemy nowy format wydarzenia, który pozwoli na skupienie się na praktycznych aspektach klinicznych. Stąd nazwa kolejnej edycji:
"Konferencja HEPATOLOGIA 2025 - praktyka kliniczna".

Wydarzenie odbędzie się 21 marca 2025 roku w Warszawie. Podczas jednodniowej konferencji skupimy się na omówieniu ważnych obszarów klinicznych w sposób praktyczny. Szczególnie interesujący wydaje się odświeżony format sesji obejmujący wykłady doświadczonych lekarzy praktyków - ekspertów, połączone z dyskusją na temat przypadków "z życia wziętych", prezentowanych przez młodych klinicystów.

Planujemy poruszyć zagadnienia związane z następującymi obszarami: 

  • zaburzenia metaboliczne a wątroba - praktyczne wskazówki, w tym m.in.:
    • problem z hiperferrytynemią - jeszcze MASLD czy już hemochromatoza  
  • choroby cholestatyczne - wyzwania diagnostyki i leczenia, w tym m.in.:
    • podejście step-by-step do cholestaz o nieustalonej etiologii 
  • diagnostyka obrazowa - najczęstsze błędy i jak ich unikać, w tym m.in.:
    • rola USG i TK w marskości wątroby - kiedy wyniki nie są spójne, oraz 
    • badanie MRI dróg żółciowych - dlaczego tak wiele zależy od miejsca badania
  • marskość wątroby - pigułka z wytycznych, w tym m.in:
    • zakrzepica układ wrotnego - diagnostyka, leczenie, interwencje 
  • postępy w onkologii i transplantologii wątroby, w tym m.in.
    • intensywne leczenie pacjentów z ACLF
    • postępy w Programie Transplantacji Wątroby CSK UCK WUM - dawca rodzinny, nowe zasady alokacji 
    • dostęp do nowoczesnych terapii onkologicznych w HCC i CCA

Mamy nadzieję, że nowy format spotkania ożywi dyskusje kliniczne w ramach sesji oraz pozwoli skutecznie zaimplementować najnowsze wytyczne do codziennej praktyki klinicznej.

PROGRAM i REJESTACJA dostępne na stronie wydarzenia https://hepatologia2025.syskonf.pl 

Do zobaczenia w Warszawie!

Prof. Joanna Raszeja-Wyszmirska, Prof. Piotr Milkiewicz

 

Szanowni Państwo,

Dynamiczny rozwój medycyny klinicznej stawia przed lekarzami szansę na coraz szybszą diagnostykę i skuteczniejsze leczenie, ale wymaga ciągłej nauki i aktualizacji wiedzy oraz wymiany doświadczeń. Z tego powodu po raz kolejny organizujemy konferencję poświęconą chorobom wątroby i dróg żółciowych pt. HEPATOLOGIA 2024 - postępy w diagnostyce i leczeniu.

Konferencja Hepatologia 2024 odbędzie się 20 września 2024 roku w Warszawie, w salach konferencyjnych Hotelu Novotel Airport przy ul. 1 Sierpnia 1 w Warszawie. Przewodniczącymi Komitetu Naukowego są prof. Joanna Raszeja-Wyszomirska oraz prof. Piotr Milkiewicz. Nadzór merytoryczny sprawuje Klinika Hepatologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytet Medycznego, a organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inicjatyw Medycznych.

Organizowane przez nas wydarzenie to konferencja jednodniowa składająca się z czterech sesji tematycznych, w ramach których prezentowanych jest pięć tematów, do wygłoszenia których zostali zaproszeni wybitni polscy eksperci. Ponadto zaplanowaliśmy dwa wykłady State-of-the-art: "Diagnostyka genetyczna w hepatologii – czy jesteśmy na progu rewolucji?", przedstawi prof. Marcin Krawczyk z ośrodka w Homburgu, Niemcy, oraz wykład "Leczenie przeciwkrzepliwe w marskości wątroby i onkohepatologii" wygłosi prof. Waldemar E. Wysokiński z ośrodka Mayo Clinic, Rochester, Minnesota (USA). 

Serdecznie zapraszamy!

Prof. Joanna Raszeja-Wyszomirska     Prof. Piotr Milkiewicz

Komitet Naukowy Konferencji HEPATOLOGIA 2024


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Nazwa: Konferencja HEPATOLOGIA 2024 - postępy w diagnostyce i leczeniu
Data: 20.09.2024r, 
Miejsce: Warszawa, Hotel Novotel Airport
Adres: ul. 1 Sierpnia 1, Warszawa
Organizator: Fundacja Fabryka Inicjatyw Medycznych 
Za udział w wydarzeniu przewidziane jest 7 punktów edukacyjnych
Certyfikat INFARMA numer: 8357
Certyfikat SOWE numer: 1581

Rejestracja
Rejestracja indywidualna: https://hepatologia2024.syskonf.pl 
Rejestracja grupowa (powyżej 4 zaproszeń): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Informacje i kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Opłaty
Dla uczestników indywidualnych:

- do 15.08.2024: cena 199 złotych brutto 
- od 16.08 do 15.09.2024: cena 399 złotych brutto
- w dniu konferencji: cena 799 złotych brutto
Dla zamówień grupowych - standardowa cena zaproszenia: 799 złotych netto

Nocleg
Dla uczestników wydarzenia przewidziano preferencyjne ceny w Hotelu Novotel Airport na hasło "HEPATOLOGIA"


PROGRAM WYDARZENIA -> https://hepatologia2024.syskonf.pl/program


W dniu 13 stycznia 2022 roku lek. Maciej Janik obronił z wyróżnieniem rozprawę na stopień doktora nauk medycznych pod tytułem "Nieinwazyjne metody oceny progresji autoimmunologicznego zapalenia wątroby" przed Radą Dyscyplin Nauk Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Promotorem rozprawy była dr hab. n. med. Joanna Raszeja-Wyszomirska.
 

4 listopada odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia 13 edycji Konkursu Złoty Skalpel, który organizowany jest przez redakcję Pulsu Medycyny.

Szanowni Państwo,
w imieniu prof. Milkiewicza oraz własnym, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zdalnym webinarze medycznym pt. Aktualne wyzwania w transplantacji wątroby", który odbędzie się jutro tj. 22 czerwca (wtorek) o godzinie 18.00. Co istotne, jeśli ten termin nie jest dla Państwa dogodny, będzie można zapoznać się z naszymi wykładami w każdym dogodnym terminie późniejszym.
 
Webinar jest dość krótki, obejmuje bowiem tylko 2 wykłady, których tematyka jest bardzo aktualna i powinna wszystkich z Państwa zainteresować:
1.      Transplantacja wątroby w erze COVID-19” - prof. Piotr Milkiewicz
2.      Jak zmniejszyć śmiertelność w czasie oczekiwania na transplantację wątroby? Aktualne priorytety zasad alokacji narządów od dawców zmarłych - prof. Maciej Wójcicki
 
Dostęp do webinaru na żywo (oraz do VOD w dowolnym późniejszym terminie w przeciągu 3 miesięcy po jego zakończeniu) osiągalny będzie bez problemu pod następującym linkiem:
 
Rejestracja jest bezpłatna dla lekarzy. W procesie rejestracji pod w/w linkiem, konieczne jest jedynie podanie numeru Prawa Wykonywania Zawodu oraz daty urodzenia.
 
pozdrawiamy i zapraszamy gorąco
 
Maciej Wójcicki / Piotr Milkiewicz

Na Liście Stu 2020 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie odnotowaliśmy w stosunku do poprzedniego roku: 29 wzrostów, 40 spadków, 2 pozycje bez zmian, a 29 osób znalazło się w rankingu po raz pierwszy lub wróciło po nieobecności.

Link do rankingu:

https://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2020-medycyna-1110578

Choroby rzadkie obejmują szerokie spektrum różnorodnych schorzeń, najczęściej o podłożu genetycznym (80%), których wspólnym mianownikiem jest  niska bądź bardzo niska częstość występowania. Ich leczenie jest trudne i wymaga nie tylko doświadczenia ze strony lekarza, ale również odpowiedniego zaplecza diagnostycznego.

Na początku lipca 2020 roku, w Poradni Transplantacyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie miało miejsce przypadkowe i wyjątkowo wzruszające spotkanie.

Pod poniższym linkiem dostępne są "Zalecenia Sekcji Hepatologicznej Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii dotyczące opieki hepatologicznej w czasie pandemii COVID-19"

Kilka tygodni temu, nakładem prestiżowego wydawnictwa Wiley Blackwell ukazał się podręcznik „Autoimmune Liver Disease: Management and Clinical Practice”, który w kompleksowy sposób podsumowuje aktualną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia schorzeń wątroby o podłożu autoimmunologicznym.