pacjenci

W ostatnich dniach grudnia 2019 nakładem Medycyny Praktycznej ukazało się pierwsze wydanie „Transplantacji wątroby bez tajemnic”, praktycznego poradnika dla osób zainteresowanych transplantacją wątroby, pacjentów oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Autorami pracy są prof. Piotr Milkiewicz oraz prof. Maciej Wójcicki.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej, którą autorzy zatytułowali „101 pytań i odpowiedzi” czytelnik znajdzie napisane w bardzo przystępny sposób odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania związane ze wskazaniami do zabiegu, jego przebiegiem oraz życiem po transplantacji. Część druga to historie pacjentów, również opisane przez ich najbliższych, które najlepiej relacjonują obawy, emocje, ból i radość związane z tym doświadczeniem. Poradnik dostępny jest w wersji elektronicznej pod tym linkiem: 

Poradnik dla pacjentów "Transplantacja wątroby bez tajemnic"

http://hepatologia.org/images/PDFy/Poradnik-dla-pacjentw-Transplantacja-wtroby-bez-tajemnic.pdf

oraz nieodpłatnie, w wersji papierowej w Klinice Hepatologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tą pozycją planowane jest, po wyczerpaniu pierwszego pilotażowego nakładu, który ukazał się w przyjaznej dla czytelnika, „kieszonkowej” wersji, wydanie jej drugiej edycji. Autorzy będą bardzo wdzięczni za wszelkie sugestie dotyczące zmian, na przykład uwzględnienia nowych pytań, które mogłyby być zamieszczone w drugim wydaniu. Swoje opinie można wyrazić poprzez udział w krótkiej ankiecie znajdującej się pod tym linkiem:

Ankieta dotycząca poradnika dla pacjentów

https://forms.gle/imnUbsnv6KHqyRUt9

 

Okladka 1

 

okladka 2

 

okladka end